Yetenek Sınavlarına Hazırlık

İzmir’de oyunculuk kursu ve ya yazarlık kursu denilince kısa sürede akla ilk gelen isim oldu Alsancak sanat. Bunun için herkese teşekkür ederiz. Bizi samimi, aşk dolu, mesleğini layıkıyla yaptığımızı düşünen tüm dostlara, ağabeylere, ablalara ve değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Akla ilk gelen isim olmamızda sebeplerden biride  yüzde yüz başarı yakalamamız. O kadar gururlu ve o kadar mutluyuz ki gecesini gündüzüne katıp oyunculuk eğitimi alıp ve ya yazarlık eğitimi alıp sınavlarda başarıyla önce kendilerini sonra bizi temsil etmiş öğrencilerimize de teşekkür ediyoruz. Umarız ki bu mesleği yapmak isteyen herkes istediği kapıyı aralamaya başlar.
 
İzmir’de oyunculuk eğitimi ve ya İzmir’de yazarlık eğitimi diye aradığınız zaman karşınıza tatlı ve egosuz bir karşılamayla bizi görebilirsiniz.  İstediğiniz eğitimin kalitesini ölçmek sizin elinizde. Birebir eğitim sınava girecek olan öğrencilerimiz için yaptığımız program. Kİ geçen senelerde başarılı olduğu da aşikar. Bir oyuncunun ve ya bir yazarın nasıl eğitim alması gerekiyor? Gideceği kurslarda neye önem vermesi gerekiyor? Bunlar sıklıkla sorulan sorular. Cevaplandırmaya çalışalım. Alacağınız eğitim bir profesyonel elinden olmalı. Kaliteli ve oyunculuk kariyerine ya da yazarlık kariyerine devam ediyor olmalı. En önemli konulardan biri kalabalık mı yoksa az kişiyle mi ders yapıyor? Kalabalık olması sizin tercihiniz olabilir elbette. Fakat yetenek sınavları için olduğunu düşünürsek daha çok zaman ayrılması mı işinize yarar yoksa size sıra gelmesini beklemek mi? Daha çok dikkat edilecek, tartışılacak, mukayese edilecek eylem var. Fakat bunlar şimdilik yeterli olsun yüz yüze görüştüğümüz zaman daha detaylı bir biçimde anlatmaya çalışırız.
 
Alsancak sanat olarak dramatik yazarlık üniversite sınavlarına ve ya oyunculuk eğitimi alarak güzel sanatlar fakültesine hazırlık aşamasında dikkat ettiğimiz noktalar değindiğimiz başlıklar şöyledir;
 
Yukarıda da belirttiğimiz üzere bire bir ve küçük gruplarda eğitim. Özgür olmak, kalıplara sokmamak sahnede yaşayan birini görmek için ve ya kağıtta kalemin özgür kalması için doğru budur değil senin doğrun hangisi ise onu ortaya çıkartmak ve doğallaştırmak. Rahat hareket edebileceğiniz bir ortam ve atölye havası. Huzursuz olmadan bu işi yapmaya çalışmak edindiğimiz amaçlar. Teknik olarak ise haftada iki gün ilk buluşmalarımız sonraki aylar hemen hemen her gün diğer buluşmalarımız. Ana eğitmenlerimiz ise tiyatro eğitimi almış bu ana sanat dallarından mezun olup hala mesleklerine devam ediyorlar. Yazarlık kursu öğretmenimiz; dramatik yazarlık eğitimi almış aynı zaman da dramaturgi mezunu olup Yaşar Üniversitesi’nde derece ile film tasarımı bölümünde yüksek lisans yapmış şu anda doktorasını yapıyor. Oyunculuk kursu öğretmenimiz. Dört senelik lisans oyunculuk eğitimi almış öncesinde ve sonrasında kişisel gelişim, dil bilimi üzerine çalışmış şu anda İzmir Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu aynı zamanda Alsancak Sanat Atölyesi’nde oyunculuk ve diksiyon eğitmeni olarak görevine devam ediyor. Eğitimlerimiz, içinde bulunduğumuz tiyatro oyunları ve ya kısa sinema filmleri gibi sanat alanlarında tecrübe ile gelişiyor. Uygun olduğu takdirde Alsancak Sanat tiyatro kursu öğrencilerini bu işlerde tecrübe kazanmalarını sağlıyoruz.
 
Bu işi meslek edinmek isteyen değerli arkadaşlarımız. Buyurun gelin sohbet edelim. Bize ister kayıt olun isterseniz tanışmaya gelin. Gönülden geldiği sürece kapımız ve kütüphanemiz elinizde.
 

Daha detaylı sohbet için iletişime geçin. Diğer yazılarımızı ise internet sitemizde bulabilirsiniz.