Diksiyon

 
Şu anda bu yazıyı okuyan tüm dostlara selam olsun. Diksiyon kursu arayıp kaliteli bir diksiyon eğitimi almak istiyorsunuz. Peki bunun için kriterleriniz neler? En önemlisi zaman! Zaman ayırabilecek misiniz? Diğer önemli faktörler ise maddi ve psikolojik durum. Her iş de olduğu gibi diksiyon eğitimi özen, sabır, disiplin gerektirir. Şunu unutmamalısınız ki bir diksiyon kursu size ve hayatınıza gelişim katacak. Mevkiiniz ne olursa olsun fark edilecek ve sohbetiniz etkileyici olacak. Peki bunlar nasıl olacak? Şimdi geldik en önemli soruya. Nice diksiyon eğitimi alan bireyler bize geldiğinde daha önce böyle bir eğitim almaya çalıştıklarını ama işe yaramadığını ve ya anlamadığından bahsediyor. Maalesef her iş de olduğu gibi korsan diksiyon kursu çok. Diksiyon eğitimi ne anlaşılması zor bir eğitimdir ne de işe yaramayan bir eğitimdir. Olumlu sonuç ile ayrılmak mümkündür. Bunun için çok ama çok önemli nokta profesyonel bir destek ve profesyonel bir göz lazımdır. Diksiyon dediğimiz başlık sadece iki dudağımız arasından çıkan sözcüklerin ağzımız da ve çenemiz de boğumlanması değildir. Unutmamalıyız bu bir nefes işidir. Doğru nefes doğru sesi çıkartır. Gelelim karşılaştığımız diğer soruna. Diksiyon eğitimi bir paket program değildir. Belli bir saatte yirmi kişiye eğitim veremezsin. Yukarıda da belirttiğim gibi özen, sabır, özveri ister. Kurs da çalışılan çalışmaları sosyal hayatımıza yayılması beklenir. Psikolojik durumdan bahsettik. Psikolojik durum derken ne demek istedik ve neden gereklidir? Öncelikle diksiyon eğitimi almak eşittir yeni bir hayata başlamaktır bizim için. Bizim senelerce süren alışkanlığımızı yıkmaya çalışıp yerine yeni bir yapı inşa etmeye çalışmaktır. E hal böyle olunca dışarıdan olumsuz düşüncelere götürmeyecek ve sizin, rahat kendi iradenizle ders almaya gelmeniz gerekmektedir. Psikolojik destek sizin için ve alacağınız diksiyon dersi için çok önemlidir.
Alsancak Sanat olarak hayatınıza renk katmayı amaç edinmiş olan bizler size tecrübeli ve kaliteli bir eğitim anlayışıyla reverans yapıyoruz. Samimiyet ve huzur aradığımız en temel unsur. Korsanlık yapmadan hırsızlığa karşı tavrımızda da sizin hayatınıza renk katmak en büyük arzumuz. Biz yüzde yüz başarı sağlamış profesyonel ve disiplinli bir eğitimle ve bire bir çalışıyoruz. Neden sizin için!

 

Şimdi bunlardan neden bahsediyoruz? Alsancak Sanat olarak bu yazıyı diksiyon kursu isteyenler için yazdık. Bizi tercih etmeseniz bile doğru bir eğitim almak için nelere dikkat edilmelidir yardımcı olması ümidiyle.