Kursta Neler Var ?

İzmir'de tiyatro ve tiyatro eğitimi

 Aslında sadece İzmir üzerinden bir değerlendirme yapmak mümkün değil. Genel bağlamda tiyatro kursu artık hemen hemen her yerde. Tiyatrolar her yerde. Gittikçe çoğalan, güzel işler çıkartan ekipler var. Bu harika. Peki biz doğru tiyatro kursu nasıl seçmeliyiz? Öncelikle, alacağınız eğitimin kalitesini size ders verecek olan ekibin yeterliliğini, sizi eğitim anlamında tatmin etmeli. Geçmişte yaptıkları işler de bu anlamda önem taşımalıdır. Gelecek planlarını anlatan tiyatrolar seçilmemelidir. Çünkü, henüz gerçekleşmemiş olması yeterli sebep olmakla birlikte bu kadar zamandır gerçekleşmemiş olan hayal, neden siz sorunca gelecekte olası denilsin? Gelelim ikinci seçme sebebi, samimiyet. Bu karşınızdakinden alacağınız olumlu enerjiyle ancak karşılık bulabilir. Evinizden ya da işinizden çıkmışsınız mutlu olarak tiyatro kursu gelmek varken, neden düşünceli gelesiniz? Kendinizin rahat olabileceği, sohbeti hoş güzel insanlarla iletişime geçmek emin olun gelişiminize büyük katkı sağlayacaktır. Üçüncü sebep, görüşmeyi başka bir yerde yapıp dersleri başka yerde yapmak… bu durum gelen kursiyerlerin motivasyonunu düşürür. Mutlaka kayıt olduğunuz yerde ders yapılacak bir yer seçmeyi tercih edin. Dördüncü sebep, işini severek yapan, yeterli olduğunu düşündüğünüz eğitmenleri tercih edin. Beşinci sebep, tiyatro kursu seçimlerinde sizi özgür bırakacaklarından emin olun. Herhangi bir kurala tabii tutulan yerlerden uzaklaşın. Dahası sizin çok hızlı yol kat edeceğinizi söyleyen, yetenek sınavlarını kesin kazandırırız diyen tiyatro kurslarından uzak durun. Bunun bir yetenek olduğunu düşünmeyin. Çalışarak her işi başarabileceğinizden şüpheniz olmasın.

 

Alsancak Sanat Atölyesi olarak, hedefimiz herkese kaliteli zaman geçirebilmektir. Asla ne paranızı ne de zamanınızı çalmak istemeyiz. Amacımız, tiyatro eğitimi alacak olan herkesin (dramatik yazarlık kursu ya da oyunculuk kursu)verimli ve hayatına katabilecek bir şeyler bırakabilmek. Düşüncesi güzel olan herkesi bekliyoruz. Atölyemizde her ayrıntıya dikkat ederek çalıştık. Bize eğitim veren hocalarımıza bu işi şerefli ve namuslu yapacağımıza söz verdik. Kimseyi kandırmak niyetinde asla olmadık, olmayacağız da.

 

Alsancak Sanat başarıyı nasıl elde etti?

 

Geçen yıl (ki bu bizim ilk yılımızdı) Yüzde yüz başarıya ulaştık. Tiyatro yetenek sınavlarına hazırlanan tüm öğrencilerimiz okul kazandı. Hem onlar çok istedi, hem biz çok çalıştık. Gururla söylemeliyim ki, her biri fazlasıyla çalışkan olan öğrencilerimiz şu anda bulundukları okullarda bizi temsil etmeye devam ediyorlar. ( Gizem Dilimen- Eskişehir -Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı –Oyunculuk Bölümü, Ecem Çalhan- Isparta- Süleyman Demirel Üniversitesi- Oyunculuk Bölümü, Burak Şamlı- Isparta- Süleyman Demirel Üniversitesi- Oyunculuk Bölümü, Tuğba Tutucu- Isparta- Süleyman Demirel Üniversitesi- Oyunculuk Bölümü) Emeğin karşılığını bulabilmiş tüm öğrencilerimize ve bizi ilk yılımızda umutlandırdıkları için teşekkür ederiz. Umarım dileyen, isteyen ve çalışan herkese bu eğitimi verebiliriz ve kazanabilirler.

 

Tiyatro Kursu ve Eğitimi

 

Haftada iki gün, ikişer saat dersler yapılmaktadır. Yetenek sınavlarına (Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarına) hazırlanan arkadaşlarımız yıl içinde yine aynı programa dahil olsa da, baharın gelmesiyle birlikte bir haftada iki gün ders değil, hemen hemen her gün ders yapılmaktadır. Detaylı bilgi almak için, rica ediyoruz atölyeye buyurun gelin.

Teorik ve pratik yapabilme olanağını sağlıyoruz. Tiyatro kuramı, oyun okuma, film izleme, rol çalışması, şan eğitimi, dans temel derslerimiz olan oyunculuk ve yazarlık eğitimi içinde bulunan diğer çalışılması gerekli alanlardır.

 

Kurs programlarımız ve kurs içeriğimiz bu yazılanları karşılayacak şekilde devam ettirmeye çalışan yüzde yüz başarıdan daha azını kabullenmeyecek hatta daha fazlasını isteyecek bir enerji ve kaliteyle doluyuz. Gelmek isterseniz iletişime geçin gerisini bize bırakın.