En İyi Oyunculuk Kursu

ONLİNE OYUNCULUK KURSU

 

Şimdi sakın unutma! Oyunculuk denilince aklına gelen ilk şey ne? Unutma demiştim! Şimdi aklına gelen ilk şeyi değiştirme! Aklına gelen ilk şey örneğin; bir nesne olabilir. Bir insan ? Belki bir anı! Ya da kalabalık ortamda bir yerde tıkılıp kalmışsın. Çok mutlu da olabilirsin. Çok mutsuzda… Şimdi şunu yapıyoruz. Aklında tuttuğun şeyi unutma ve gözlerini kapa yüzünü boş bir duvara çevir. Gözlerin kapalı olacak unutma! Kafandan geçen hayal ile aklına ilk gelen şeyi duvara bir resim yapacak şekilde birleştir. Ve duvara o tabloyu çizmeye başla. Kendine resim yapacak kadar süre ver. Ta ki konsantrasyonun bozuluncaya kadar. Yaklaşık üç-dört dakika. Şimdi gözlerini aç ve çizdiğin tabloya bir bak. Bunu hayal et… Ne görüyorsun? Biz sana ne gördüğünü vücudunda neler olduğunu söyleyelim. Dediklerimizi eksiksiz yaptıysan, konsantrasyonun bozulmadıysan temel oyunculuk eğitiminin içimizde yarattığı bir aksiyonu veya aksiyonları yaşamış olacaksın. Bunlar ne midir?

 

 

1)   Hayal ettiğin tabloyu gözlerini açıp baktığında duvarda gerçekten göreceksin.

2)   Yukarı doğru ivmelenen bir enerjin olacak belki nabzında bir artma. Kalbini dinleyebilirsin.

3)   Tam konsantre olduysan gözünde, kaşında, elinde, kolunda bir hareket, duygu eylemi göreceksin.

4)   Bunların hepsi yada biri bile olduysa mutlu olup enerjin yükselecek.

5)   Mutsuz bir anı olsa bile hayal ettiğin, bunu başarabildiğini görünce keyif alacaksın.

 

Eğer bu küçük çalışmayı telefon yada bilgisayar başında deneyip başarılı olduysan kamera üzerinden bile oyunculuk eğitimi alınabileceğini görmüş oldun. Başarılı olamasan bile denemenin sana bir zarar vermediğini aksine farklı şeyler yapmanın hazzına vararak kendine bir şans vermen gerektiğini düşündün. Düşünmesen bile düşünmelisin. En azından şöyle düşün oyunculuk eğitimi almaya adım atmış oldun.

 

Değerli arkadaşlarım, kardeşlerim, büyüklerim. Bir şeyin farkına varırsak çok seviniriz. İşimizin eğlenceli ve hava kısmı çok güzel olsa bile asıl önemli kısmı gelecek nesillere entelektüel insanlar bırakmak. Profesyonel, konservatuvar oyunculuk ve yazarlık eğitimini tamamlamış insanlardan eğitim almak her zaman avantajınıza olacak. Yapacağınız şey çok basit bir şekilde gösterilecek. Anlamadığın bir nokta olmayacak! Bol bol prova yaparak gelişiminin sende farkına varacaksın. Teknoloji ile bu işi her zaman her yerde yapabildiğimizi göstereceğiz. Nasıl dersler yaptığımızı da instagram/alsancaksanatatölyesi sayfasından görebilirsin. Biz İzmir ilinde Alsancak mahallesinde olabiliriz. Fakat İstanbul veya diğer illerde ki arkadaşlarımızda eğitimlerimize katılabilir. Unutmayın bize katılıp alacağınız online oyunculuk kursu aslında kendinize kattığınız en değerli şeylerden biri olacak.

 

Soru, görüş ve bizimle iletişime geçmek için internet adresindeki numaraları arayabilirsin. Görüşmek ümidiyle…