Yazarlık eğitimi yazılarının devamı gelecek...
İzmir’de yazarlık eğitimi üzerine söyleyeceklerim var.!
 
İki kulağımız bir ağzımızın olmasının bir sebebi var elbet, bugüne kadar az konuştum çok dinledim diyenlerin hikayesi elbet daha fazladır. Ama aksini ispatlayan sürüsüne bereket yazarlarımız da yok değil. Yazarlık eğitimi ile disipline olan kaleminiz ve siz belli aralıklarda yazmaya alıştırılacağınız için yazarlık kursu bittiğinde bu alışkanlığı devam ettirebilirseniz eğer, bir- sıfır önde olacaksınız. Yıl olmuş 2017 artık sokakta bir Can Yücel ile karşılaşamıyoruz. Ya da Nazım Hikmet ya da Orhan Veli Kanık düşünsenize ya da Aziz Nesin… Ama şunu biliyorum ki sokakta karşılaşacağımız öyle güzel yazarlar yetiştiriyor ki bu topraklar neden şimdi onlardan biri olmaysanız? Sema Kaygusuz örneğin belki Emrah Serbes… Bizi bize anlatan güzel insanlar var. Siz hala düşünüyorsanız bence hemen bir görüşme ayarlayalım ve gelin bir tanış olalım.
 
İzmir’de kendine özgü tavrımızla kısıtlama getirmeden yaratıcı yazarlık eğitimi alabilirsiniz. İnsanın özgürlük ihtiyacı tam da su gibidir. Yaratabilmenin özgür alanında keşfe hazır olun. Önce kendimizle tanışacağız, ardından aslında uzun zamandır kendimizi ne sıklıkla dinlediğimizi fark edeceğiz. Ardından da kendimizi hatırlamanın verdiği heyecan ve tutkuyla yazarlık kursu süreci taçlanacaktır. Yazmak, terapi, rahatlama, zihin boşalımı gibi arınma ihtiyacı uyandıran o eksik duyguların tam karşılığıdır. Yalnızlıktan mı yazılır yoksa kalabalıktan mı? Sevdadan mı yoksa ayrılıktan mı ? Gülmekten mi yazılır, yoksa ağlamaktan mı? Bu keşif yolculuğunda size eşlik etmekten onur duyarız.
 
Yazarlık eğitimi almak isteyen herkese yazarlık atölyesi kapılarını sonuna kadar araladı. 2015 yılında yazmaya başladığımız masalımızda sizde yer almak isterseniz şimdiden hoş geldiniz. İki yıla yakın bir süredir Alsancak Sanat Atölyesi Eslim Yıldırım ve Deniz Taylan Tombul’un kurucusu olduğu oyunculuk kursu ve yazarlık kursu İzmir’in en merkezi yerinde hiç durmadan bir üretim sağlıyor. Biz çok hevesli ve heyecanlıyız. Meslek hayatımız boyunca da aşkla bu mesleği yapmaya devam edeceğiz. Yaşamanın gerçek karşılığını meslekleriyle bulmaya çalışan iki kafadar olarak, deniz kıyısında yaşayan insanların denizine ortak olmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Günlük hayatın dertlerini bir kenara bırakarak yazarlık eğitimi tüm hayatınızı bir disipline sokacağından da bir o kadar eminiz. “Hayat ciddiye alınamayacak kadar, önemlidir.” Diyen Oscar Wilde’a da katılmadan edemiyoruz.
 
Kafanızda dolaşan sözcükler, hiçbir zaman tam karşılığıyla kağıda akmayacaktır. Ama, biz bu sözcükleri yazarlık eğitimi ile en yakın karşılığıyla akıtmaya çalışacağız. Hepimizin yazmaya değer hayat hikayeleri vardır, ama en önemli soru şu ki : Okuyucu benim hayat hikayemle neden ilgilensin?! Bu sebeple daha çok kurgu yazmaya, hayal gücü geliştirmeye bakacağız. Rüştümüzü ispat ettikten sonra, okuyucu sizin hayat hikayenizi merak edeceği konuma geldiğinde ya siz ya da başkası tarafından zaten hayat hikayeniz kaleme alınacaktır. Yazarlık eğitimi sadece yazınızı geliştirmenin yanında, gözlem yapabilme, aklınızdakileri doğru aktarabilme, disipline girme, yazma alışkanlığı edinme, doğru kitap seçimleri yapmanızı sağlayacaktır.