Online yazarlık eğitimlerinin en iyisi...

 Salgın süreci henüz bitmedi.

 

Bitmedi ama; biz üretmeye devam etmek zorundayız. Kendimiz ve geleceğimiz için. Şimdilik birbirimize dokunamasak da balkonda şöylece oturup dersten önce kahve yudumlayamasak da beraber yazmaya devam edebiliriz.

Online yazarlık kurslarında buluşabiliriz. Kahvelerimizi önceden hazırlarız, kamera karşısında karşılıklı yudumlarız. Eskiye hasret bitecek yine eski günlere kavuşacağız. Ve eski günlerin iyileştirilmiş haline… Kavuşana kadar birbirimizi yalnız bırakmayalım. Beraber olup yaratıcı yazarlık kursu alarak kendimizi gösterelim. İster bu süreçte yaşadıklarımızı yazalım, ister çok uzun zamandır yazmayı planladıklarınızı.

          Yazarlık kurslarına katılarak bu atlatılması zor zamanları beraberce üreterek geçirmek bence harika. Sizinle buluşmayı üretime devam etmeyi çok istiyorum. Kazanımlarımız oldu Covid -19 bize neler kazandırmadı ki?

          Öncelikle üreten bir toplum olduğumuzu hatırlattı. Sahi ne ara bu kadar tüketir olduk ki biz? Birbirimize sarılmanın, öpüşmenin ne kadar kuvvetli bir güç olduğunu hatırladık. Sevmenin dokunabilmekten öte bir kavram olduğunu da hatırladık değil mi? Birbirimizin sağlığı için birbirimizden uzak kalmanın ne denli zor olduğunu öğrendik. Üstelik yeni bir dünya oluşuyor. Belki bu yeniliklere alışmalı mı ne dersiniz?

          Evde kal Türkiye! Evet ama üretmeden olmaz. Evde kalınan süreçte kendimizi geliştirmesek olur mu? Bize yakışmaz. Haydi online yazarlık eğitimine. Dileyen resim kurslarına, dileyen oyunculuğa, dileyen müziğe her neye yatkın hissediyorsan kendini… Odaklan! Korkma! Yapabiliriz.

Sanat bizi özgürleştirir.

          Yazarlık yaparak ruhlarımıza nefes aldırabiliriz.

İnanın bana, atölyemde masanın etrafında sizi görmeyi çok isterdim. Ben pek alışamadım bu online yazarlık eğitimine; ama yine de sizi tanımaktan hikayelerinize yön vermekten çok keyif alıyorum. Bana güvenip, kaleminizi- elinizi -emeğinizi teslim ediyorsunuz, ben de keyifle koca iki saat sizinle öğreniyor sizinle yazar oluyorum. Hayata ufak bir ara veriyoruz dersler başladığında, hikayelerinize, yarattığınız karakterlere dalıp unutup gidiyoruz nerede olduğumuzu nasıl olduğumuzu. Bunu bile başarmak Covid-19a meydan okumak demek oluyor.

Biz bu süreçte evlerimizden birbirimizin dünyasına bir hoş geldin demeyi hak ediyoruz. Bunu beraberce yapmaktan onur duyuyorum. Üreten bir toplumun üreten mesleğini yapmaktan da onur duyuyorum. Yazmak dünyaya haykırmak, yazmak uzaklaşmak yazmak aynı zamanda yakınlaşmak. Bu çalkantılı süreci en iyi üretim yaparak geçirmek isteyen tüm kalem arkadaşlarımı online yazarlık eğitimine davet ediyorum. Benimle bu yolculuğa çıkmanızı, bana eşlik etmenizi temenni ediyorum.                                                       

Korkmayın. Her birimizin hikayesi başka başka. Her birimiz yazarlık eğitimi alabiliriz. En önemlisi herkesin yazmayı düşündüğü bir hikayesi olduğunu biliyorum. Yoksa bu sayfada ne işiniz var ?

Güneş bugün de bizim için yerinde bekliyor. Bu toplumun hayallerini artık ertelememesi gerekiyor. Yazmak isteyenin yazıp üretmesi gerek. İhtiyacımız olan meziyetimizi bulup üretebilmek. Ben yazarak üretebiliyorum. Aklım da yeteneğim de yüreğim de ancak yazabiliyor.

Lafı çok uzattım. Beraber yazarlık eğitimi almaya hikayelerinizi yazmaya ne dersiniz?