Neler Yapıyoruz ?
HAKKIMIZDA
 
İzmir’de oyunculuk kursu ve yazarlık kursu açma kararı aldığımız günü anımsıyoruz da, heyecan ve tutkuyla sarılıp tüm zihnimizi, emeğimizi bu atölyeye harcayacağımıza yemin etmiştik. Daha yolun başındasınız diyenlere, bir çift sözümüz olacağı kesindi. O da şudur ki, yolun başında olmamız beklememiz anlamına gelmezdi.
 
Alsancak Sanat Atölyesi, oyunculuk kursu ve yazarlık kursu olarak 2015 Haziran ayında İzmirlilerle buluştu. O kadar doğru bir karardı ki bu bizim arkamızda duran ustalarımızın emeğini boşa çıkarmamız gerekirdi. Ki, bunu da açıldığımız ilk yılımızda yüzde yüz başarı sağlayarak tüm öğrencilerimizi yetenek sınavlarına hazırlık sınıfında yetiştirdik. Bunu bir nevi teşekkür sayabilirsiniz. Üstelik daha ilk yılımızda yazarlık serüvenimiz de başarısından geri kalmadı. İkinci yılımızın içinde çıkacak olan üçüncü tiyatro oyunumuzun da başarısını yine güzel ustalarımız ve ailemiz teşekkür olarak sayabilirler.  Bizi hiç yalnız bırakmayan Zerrin Akdenizli , Gürol Tonbul, İbrahim Altıok, Bozkurt Kuruç, Sibel Erdenk ve Barış Erdenk, Özlem Özkaram gibi tiyatronun önde gelen isimleri (bizim hocalarımız) sayesinde bu atölye kurulmuştur. Bize bu mesleğe alıştıran, hazırlayan, öğreten muhteşem insanlar iyi ki varlar.
 
Dramatik yazarlık eğitimi ve oyunculuk eğitimi birbirine bağlı iki güzel sanat dalıdır. Biz bu iki sanat dalını layığıyla yapacağımıza söz verdik. Önce yaşadığımız şehir olan İzmir’e  sonrasında tüm ülkeye başarılarımızla kendimizden söz ettirmeye başladık bile. Atölyemizde özgürlük, sanat, anlayış, hayat, yaşam ve eğlence bakidir. Yaratıcılık ve sanat anlayışımız estetik üzerinedir. Verdiğimiz eğitimler, oyunculuk eğitimi, dramatik (yaratıcı) yazarlık eğitimi, dramaturgi eğitimi, diksiyon eğitimi, tiyatro tarihi, şan eğitimi ve yaratıcı drama eğitimidir.
 
Biz bizimle iletişime geçen herkesi atölyemize davet ediyoruz; çünkü önce gelin birbirimizi tanıyalım, ders yapacağımız sınıfları görün ve bi kahvemizi içmeden gitmeyin. Eminiz ki buraya geldiğinizde bizden ayrılmak istemeyeceksiniz ve sizin için hazırladığımız bu güzel sanat atölyesine bayılacaksınız.
 
İzmir’de oyunculuk kursu arayanlara profesyonel bir eğitim sunmak istedik. Bu ana sanat dallarına gönül vermiş profesyonel oyuncu ve yazarın el ele verip yürüdüğü yoldur. Güzel sanatlar fakültesi oyunculuk eğitimi veren okullara başarı ile öğrenci yerleştirmek ve ya okulunu okumak için geciktiğini düşünenlere yine de kendini geliştirmek isteyenlere de yine İzmir’de oyunculuk kursu yapmaya karar verdik.
 
İzmir’de yazarlık kursu olarak size profesyonel başka bir kapı açık bıraktık. İzmir’de kalite ve profesyonellik anlamında eksik olan yazarlık eğitimi biz elimizden geldiğince doldurmaya karar verdik. Güvendiğimiz temel nokta ise geçen sene elde ettiğimiz yüzde yüz başarı. Gerek güzel sanatlar fakültesi dramatik yazarlık eğitimi alıp fakültelere yerleştirmek ya da öykü, roman, hikaye, deneme, senaryo yazmak isteyenlere teknik ve hayal gücü geliştirici anlatım sunmak hedefimiz.
 
Dramatik yazarlık eğitimi haftada iki gün ikişer saat. Oyunculuk eğitimi haftada iki gün ikişer saat olarak yapılmaktadır. Yetenek sınavlarına hazırlanan arkadaşlarımız için de haftada iki gün ikişer saat desek de nisan ayından sonra neredeyse haftanın her günü beraber oluyoruz. Çok kitap okuyoruz, çok tiyatroya gidiyoruz, çok film izliyoruz kısacası çok çalışarak kazanıyoruz.
Diksiyon eğitimi ile dil bilimi üzerine eğilmiş hocalarımız tarafından gerek
 
 
 
Bizi her yerde görmeniz mümkün. Bir fotoğraf sergisinde belki bir konserde ya da bir kitapçıda rastlaşabiliriz. Size güzel gülümseyen ve iyi günler dileyen birilerini görürseniz, tam da karşınızda biz olacağız. Barıştan, sevgiden, özgürlükten yazarlık, oyunculuk, diksiyon ve güzel günlerden sohbet etmeye bayılırız. Sahneye çıktık mıydı ki kimse bizi tutamaz. Taze çıkmış tiyatro oyunumuzla hevesle çalışılmaya başlanmış oyuncularımızla her zaman üretmeye hazırız. Dramatik yazarlık Kursu’nda eğer yazdıklarınız oynansın istiyorsanız da doğru yerdesiniz efendim. Ya da oyunculuk kursuna gelen arkadaşlarımız siz de kendinizi sahnede görmek isterseniz yahu buyurun gelin.
 
İzmir’de oyunculuk kursu ara ara bitmez. İzmir’deki her tiyatroya gidebilir, izleyebilir, görebilirsiniz. Hepimiz aynı yolun yolcuları bir avuç insanız elbette. Bizde rekabet yok paylaşmak var.