Ben oyuncu olabilir miyim?
08
EKİ

  

                        Sevgili sanat severler. Oyunculuk eğitimi ile bir ufuk açmak, üslubunuzla, sesinizle, karakterinizle daha farkında olarak hayatı yaşamak isterseniz sahnemize bekleriz. Zaten oyuncu dediğin de sahne de rol yaparak samimiyeti yakalama çabasında olup o anda ki karakteri yaşamaya çalışmıyor mu? İşte biz de size bu kapıdan içeri girdiğiniz de bayağılaşan bir dershane mantığında uzakta önce kişinin fiziksel ve ruhsal enerjisini ortaya çıkaracak şekilde hareket ederek ve kişiye hitap eden bir oyunculuk kursu sunuyoruz. Başarılar gelip geçer değil her zaman zirve de olmanın bedende ki disiplin edilmiş halini size aşılamaya çalışıyoruz. Unutmayın ki bir karakter içimizde yaşar sadece onu dışarı çıkarmamız lazım. Doğadan ilham alıp geri doğada ki insanların zevkine sunmaya çalışıyoruz.
 
 
                        Doğa da birçok duygu var ve biz bunları sosyal hayatımız da bolca yaşıyoruz. Hepsi de anlık ve doğal tepkiler oluyor. Peki sahneye çıktığımız da neden rol yapıyoruz? E amacımız sahnede de yaşamda ki gibi gerçek olmak değil mi? Tek fark estetize edilmiş ve doğru teknik kullanılmış olmasıdır. Onun dışında yine duygu sahne de var olmayan çalışan siz, biz insanların duygusudur. Duygu değince de aklımıza acılar yaşayan bir kadının veya adamın gözyaşları gelmesin. Ya da komik bir kostüm giyip kahkahalar atmak aklınıza gelmesin. Her duygu evrenseldir. Bunu nasıl aktarırsın? O da empati gücüyle. Yani bir ayrılış hikayesini oynuyorsak önce bu ayrılıkta neler yaşanır bunu düşünüp sonra beden nasıl tepki verir neye tepki verir ve insanın içinde ki durum nasıl olur buna inanmamız lazım. Sonrasın da ise önce kendimiz inanırsak o duyguda yüzümüze yansıyacak ve ortaya seyir zevki yüksek bir performans çıkacaktır. Unutmamalıdır ki oyunculuk eğitimi ile edinilmek istenen en önemli şey üstün amaçtır. Üstün amaç ise evrensel duyguya hitap etmektir. Hitap etmek dediğimiz duygu sizi izleyenler tarafına aktarılır. Bu olaylar çerçevesin de en büyük alkışı sizler alacaksınız. Nasıl, yaşam da acıktığınız da yemek yiyorsanız yani bu hayatınızın döngüsüyse duygu aktarımı da sizin için basit bir yaşam olmalıdır.              
 
 
                       Alsancak Sanat olarak hedeflediğimiz ve edindiğimiz tecrübeleri sizlere aktarmaya çalışırken en önemli ilkeyi göz önünde bulunduruyoruz. Bu da eşitlik! Kadın, erkek, çocuk, çiftçi, milyoner, şişman, zayıf, güzel, çirkin vb. ayırt etmeden sizlere oyunculuk eğitimi vermeye çalışıyoruz. Aklınız ve bedeniniz ne kadar rahat olursa o kadar verimli çalışmalar yapılacağını biliyoruz. Atölyemiz de önce huzuru veriyoruz. İstemekten çekinmeyin. Önce siz inanın sonra başarı gelecektir. Ve ne zaman isterseniz bir çayımızı içmeye gelin. Sevgiler.